Kim jesteśMY?

zbieraMY   przetwarzaMY   pomagaMY

czyli… pomoc (także) bez pieniędzy!

zbieramto.pl | dla misji i środowiska jest projektem zainaugurowanym i rozwijanym przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Gromadząc i przetwarzając pozornie bezwartościowe przedmioty, wspieramy posługę ponad 100 sercańskich misjonarzy w Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Europie Wschodniej. Jednocześnie pomagamy chronić środowisko naturalne.

Wierzymy, że to co według wielu osób jest zbędne może okazać się prawdziwym skarbem dla poszkodowanych przez los. Przekazując zerwany łańcuszek, poczerniały medalik albo zużytą baterię masz wpływ na to, jak żyje się rodzinom na drugim końcu świata.

Potrzeba tak niewiele, by zmienić tak wiele!
 Czytając te informacje już wspierasz nasz projekt – dzielisz się swoim czasem. DziękujeMY!

rece_ze_srebrem

Projekt zbieramto.pl | dla misji i środowiska łączy kilka długofalowych, ogólnopolskich akcji na rzecz budowy domów i przedszkola w Wiosce Matki Bożej Miłosierdzia na Filipinach, wzniesienia Przychodni Zdrowia Jana Pawła II w Kongo, dożywiania dzieci z Urugwaju. Są to:

Poprzez zbiórkę srebrnego złomu, który przetapiamy na Krzyżyki sercańskie pomagamy filipińskim rodzinom, które 
w gigantycznej powodzi wywołanej przez tajfun Sendong straciły dach nad głową. Na przeprowadzkę do nowych domów w Wiosce Matki Bożej Miłosierdzia w Opol wciąż czeka kilka tysięcy poszkodowanych (dotychczas powstało 500 domów z 600 zaplanowanych), a filipińskie maluchy czekają na przedszkole. Przekaż poczerniały medalik, srebrną łyżeczkę lub pogięty kolczyk i pomóż w budowie. Zobacz, co mówi o akcji jej pomysłodawca – ks.Piotr Chmielecki, Sercanin;

To akcja, która dosłownie łączy pokolenia. „Ramię w ramię” dzieci, młodzież i dorośli wyruszają w barwnych grupach kolędniczych, aby śpiewem obwieszczać, że „Bóg się rodzi”. W okresie Bożego Narodzenia w różnych zakątkach Polski idą pieszo dziesiątki kilometrów i pukają do wielu drzwi, aby prosić o pomoc dla najbardziej potrzebujących z najdalszych zakątków świata, w których posługują Księża Sercanie. W 2013 r.  (pierwsza edycja) kolędnicy misyjni „postawili” jeden z domów w „naszej” Wiosce, w 2014 r. (druga edycja) dołożyli cegiełkę do budującego się tam przedszkola. Czy taka inicjatywa jest potrzebna? Odpowiedzi znajdziecie w wywiadzie przeprowadzonym z opiekunami grup kolędniczych oraz wolontariuszami, którzy wzięli udział w trzeciej edycji „kolędujMY misyjnie” – zorganizowanej z myślą o głodnych dzieciach z Urugwaju;

Naładowani dobrem? Jak najbardziej! W ramach tej akcji zbieramy zużyte baterie, niepotrzebne płyty CD i DVD, niedziałające telefony komórkowe na rzecz budowy domów i przedszkola dla Filipińczyków. 
Wierzymy, że pozytywna energia, płynąca z dzielenia się i chęci pomagania potrzebującym, nigdy się nie skończy. Twój „śmieć” to dla nas cenny skarb! Do współpracy zachęcamy przede wszystkim szkoły, przedszkola, świetlice, akademiki i inne placówki użyteczności publicznej. Więcej informacji tutaj;

A oprócz budowy Wioski…Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów pomaga filipińskim dziewczętom wykorzystywanym przez mężczyzn z najbliższej rodziny. Pozyskujemy środki na funkcjonowanie Sercańskiego Domu dla Dziewcząt (Domu Kasanag Daughters Foundation) w Cagayan de Oro, w  którym podopieczne leczą traumę, wyzbywają się lęku i odzyskują motywację do dalszego życia. Rozwijamy program stypendialny, który umożliwia młodym Filipinkom bezpieczne dorastanie i naukę w środowisku troski i miłości;

Najnowsza inicjatywa, podjęta przez Sekretariat z myślą o ubogich Kongijczykach, to budowa Przychodni Zdrowia Jana Pawła II w Butembo. Koszt inwestycji to 200 tys. zł. Prace budowlane już ruszyły.

W ramach projektu zbieramto.pl | dla misji i środowiska wspieramy także program dożywiania urugwajskich dzieci przychodzących po posiłek (często jedyny w ciągu dnia) do świetlic przyparafialnych w Montevideo.

zbieramto.pl - Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów w Lublinie

Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Nr rachunku PLN: 79 1600 1462 1847 3641 5000 0008
Nr rachunku $: PL 52 1600 1462 1847 3641 5000 0009 EURO: PL 41 1600 1462 1847 3641 5000 0013
Dla przelewów w innych walutach: IBAN: PL 79 1600 1462 1847 3641 5000 0008 BIC: PPAB PLPK