Sklep on-line


wesprzyj misje!

sklep_krzyzyk_sercanski
Potrójnie szlachetne Krzyżyki sercańskie

KUP TERAZ!

Krzyżyki sercańskie dostępne w e-sklepie zbieramto.pl | dla misji i środowiska są potrójnie szlachetne: powstały ze szlachetnego materiału (srebra próby 925), przekazanego przez szlachetnych ludzi (z Polski i zza granicy) na szlachetny cel (budowę domów dla ofiar tajfunu na Filipinach). Symbolika bezinteresownej miłości i troski o drugiego człowieka  jest doskonale odzwierciedlona w tych wyjątkowych krzyżykach.

Oto historia ich powstawania…

Prosta, nie do końca regularna forma krzyża, z wyciętym sercem w środku… To Krzyżyk sercański, zwany także „Krzyżem Dehona” od nazwiska Założyciela Zgromadzenia Księży Sercanów, o. Leona Dehona. Inspiracją dla kształtu sercańskich dewocjonaliów był jednak nie sam o. Leon, a współcześni młodzi ludzie odwiedzający sercańskie klasztory, by wzrastać w wierze i rozwijać się duchowo.

Konkretna idea jednoczenia się sercańskich zakonników i młodzieży w modlitwie, podczas rekolekcji czy dni skupienia potrzebowała swojej symbolicznej formy. Rozpoczęły się wspólne, kreatywne poszukiwania prostego, łatwego do zapamiętania logo, mogącego łatwo identyfikować i jednoczyć młodzież. Jednocześnie, znak miał wyrażać coś charakterystycznego dla sercańskiej duchowości. Narodziła się koncepcja połączenia znaku krzyża i symbolu serca.

Koncepcję tę doskonale wyraził artystycznie Alfred Erhard, nauczyciel sztuki pracujący w Kolegium św. Sebastiana w Stegen.
To właśnie on zaprojektował finalny model krzyża z sercem w środku.

Kształt miłości

Treścią, jaka kryje się pod sercańkim znakiem, jest ukrzyżowana Miłość, którą Zgromadzenie odczytuje jako centralne przesłanie misji Jezusa. Miłość, która dla innych potrafi przegrać, stracić coś. Krzyżyk sercański to przypomnienie wielkiej miłości i wielkiego poświęcenia. Krzyżyki (dostępne także w wersji pozłacanej) to cegiełki na rozbudowę Wioski Matki Bożej Miłosierdzia na filipińskiej wyspie Mindanao, w której zamieszkają rodziny poszkodowane przez niszczycielski żywioł.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku pokazującego zbiórkę srebrnego złomu i proces powstawania Krzyżyków.

Krzyżyk sercański to podwójnie dobry prezent: cegiełka wspierająca misje i zarazem wartościowy upominek z okazji ważnych wydarzeń, np. chrztu świętego, komunii, sakramentu bierzmowania czy małżeństwa.

Aby otrzymać Krzyżyk sercański (jak na zdjęciu powyżej, wymiary 18 mm x 18 mm, waga ok. 2,5 grama srebra próby 925), prosimy o ofiarę min. 50 zł na nasze konto, z dopiskiem „Krzyżyk” i podaniem adresu wysyłki (jeżeli jest inny niż ten zawarty w przelewie).

Krzyżyk można także pozyskać osobiście, w Sekretariacie Misji Zagranicznych Księży Sercanów w Lublinie. ZapraszaMY na ul. Radzyńską 3a. Przed wizytą uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny: +48 537 411 405 lub mailowy:  kontakt@misjesercanow.pl .

Szerszy asortyment Krzyżyków sercańskich jest dostępny w naszym SKLEPIE Z MISJĄ.

 

zbieramto.pl - Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów w Lublinie

Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Nr rachunku PLN: 79 1600 1462 1847 3641 5000 0008
Nr rachunku $: PL 52 1600 1462 1847 3641 5000 0009 EURO: PL 41 1600 1462 1847 3641 5000 0013
Dla przelewów w innych walutach: IBAN: PL 79 1600 1462 1847 3641 5000 0008 BIC: PPAB PLPK