Zbieramto w lesie
Wiosna nieśmiało puka do naszych drzwi, a z nią zaproszenie do wyjścia z domu na charytatywny spacer. Już w sobotę 15 maja spotkamy się przy ul. Rakowej 11 w Olsztynie, aby ruszyć z akcją sprzątania okolicy. Do pokonania nie tylko kilometry dobra, ale też szansa na uzyskanie dobroczynnych kilogramów… złomu!
Dzięki uprzejmości Zarządu Dróg Zieleni i Transportu oraz Wydziału Lasu Miejskiego w Olsztynie, wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki, wyruszymy w las wprost spod naszego olsztyńskiego biura misyjnego. Podróżnikiem może być każdy, komu bliska jest idea czystego środowiska, ale też nasza priorytetowa misja – dobroczynnego recyklingu, czyli pomagania bez pieniędzy.
Jak dołączyć do akcji?
Akcję sprzątania terenu rozpoczynamy zbiórką przy ulicy Rakowej, 15 maja (sobota) o godzinie 10.00 w Olsztynie, skąd czeka nas dwugodzinny spacer połączony ze sprzątaniem. Dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą wziąć udziału w wydarzeniu w terenie, mamy inną propozycję pomagania. Przynieś tego dnia złom metali (m.in. puszki, felgi, grzejniki) do punktów jednorazowego odbioru: ul. Rakowa 11 (zostaw złom za bramą wjazdową) oraz ul. Św. Arnolda 1 (oznaczone miejsce na parkingu). Punkty czynne w godzinach 10:00-13:00 TYLKO w dniu zbiórki.
Po zakończeniu akcji za wyselekcjonowany i zebrany złom zostanie nam przekazana darowizna na budowę studni w Czadzie. Partnerem akcji jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Tadeusz Gałązka w Olsztynie.
Komu pomagamy?
Od 2013 roku budujemy studnie w Czadzie, dzięki czemu zapewniamy dostęp do czystej wody lokalnej społeczności. Do tej pory dzięki różnym inicjatywom udało się tam zbudować 152 studnie. Jedna studnia to czysta woda dla około 300 mieszkańców pustynnego Czadu.
Zgłoś się!
Jeśli chcesz wziąć udział w akcji i pośredniczyć w dobru, zapraszamy do wcześniejszego kontaktu – pozwoli nam jak najlepiej przygotować się do tego wydarzenia. Skontaktuj się z nami mailowo: kamila.lazicka@zbieramto.pl lub telefonicznie +48 514 416 720 (w godzinach 8:00 – 16:00).
Wsparcie organizacyjne akcji zapewnia Szkolne Koło Wolontariatu Pomarańcza ze Szkoły Podstawowej nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olsztynie.
Kamila Łazicka